Kapat

Yırtıcı Kuşlar

Anasayfa Makaleler Yırtıcı Kuşlar
Baykuş | Yırtıcı Kuşlar

Bu yazıda yırtıcı kuşlar, yırtıcı kuşlar hakkında bilgi, yırtıcı kuşların özellikleri ile yırtıcı kuş resimleri, videoları ve isimleri yer alıyor.

  Akbaba  Atmaca
  Baykuş  Kerkenez
  Kuzgun  Şahin
  Saz Delicesi  Doğan
Baykuş | Yırtıcı Kuşlar

Baykuş | Yırtıcı Kuşlar

Baykuş

Yırtıcı kuşlar arasında ilk olarak baykuş kuşunu inceleyeceğiz. Başları büyük ve tüylü olan baykuşların kuyrukları kısadır. Kanatları ise enli ve aynı zamanda uzun olan yırtıcı kuş türü olan baykuşların bazılarında kanat açıklığı bir adam boyuna kadar uzanabilmektedir. Pençeleri oldukça keskin ve gagaları kıvrık olan baykuşlar, oldukça kuvvetli esenyurt escort pençelere sahiptirler. Yırtıcı kuşlar arasında kanca tırnaklı olan ve döner parmaklı olma özelliği gösteren baykuşlar, en bilinen yırtıcı kuşlardan biridir. Serçe kuşu kadar küçük olan baykuş türleri de bulunmakla beraber, bu yırtıcı kuş türü geceleri ötüşleri ile bilinmektedirler.

Baykuş Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayın.

Baykuş Resimleri için Tıklayın.

Paçalı Şahin

Kartala benzeyen bir duruşa sahip olan paçalı şahin, ayakları tüyle örtülü bir yırtıcı kuş türüdür. Asya ile Avrupa’nın kuzey bölgesinde yaşamlarını sürdürmekte olan bu kuş türü, kayalık kısımlara ve yüksek yaşlı ağaçlara yuvalarını yapmaktadırlar. Kış aylarında ise Türkiye’nin güney kısmı ve ılıman yerle göç etmektedirler. Yırtıcı kuşlar kategorisinde tam anlamıyla bir yırtıcı kuş olma özelliği göstermektedir Paçalı Şahin.

Şahin Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

Şahin Resimleri için Tıklayın.

Tavşancıl Kartal

Tavşancıl Kartal

Tavşancıl Kartal

Yuvarlağa benzer köşeli bir kuyruğa sahip olan Tavşancıl Kartal, kalın kanatlara sahiptir. Çok fazla çeşitli yerde bulunabilen bu kuş türü, kaya kartalından küçüktürler. Yaşam alanları ormanlık ve kayalık dağlar olan Tavşancıl kartal, kış aylarında en fazla açık arazilerde görünmektedirler. Yuvalarını ise yüksek olan, manzaraya hâkim noktalara yapmaktadırlar.

Sakallı Akbaba

Yırtıcı kuşlar kategorisinde yer alan Sakallı Akbaba, 266 ila 282 cm kadar kanat açıklığına sahip bir yırtıcı kuş türüdür. Oldukça iri olan bu kuş, son derece etkileyici bir görünüme sahiptir. Kafası kısa ve kuyruğu uzun olan Sakallı akbaba, Türkiye’de avlanması yasak olan kuşlardandır. Ayrıca sakallı akbaba akbabalar arasında en güçlü olanıdır. Yırtıcı kuşlar kategorisinde korunan kuşlar arasındadır.

Akbaba Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Tıklayın.

Akbaba Resimleri için Tıklayın.

Küçük Orman Kartalı

Altı parmaklı olan ve yırtıcı kuşlar arasında yer alan bu kuş türü, Büyük orman kartalında oranla daha ufaktır. Koyu kahverengi tüylere sahip olan küçük orman kartalının kuyruğunun üzerinde açık renkte bir lekesi bulunmaktadır. Küçük orman kartalının kanat örtüleri uçuş teleklerinden daha açık olma özelliği göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER