Kapat

Kuş Tüyleri

Anasayfa Makaleler Kuş Tüyleri

Kuş tüyleri oldukça karmaşık bir tasarıma sahip olup sadece bir tanesi bile Allah’ın, yaratıcının olduğuna kanıt olarak gösterilebilecek niteliktedir. Vücutları tüylerle kaplı olan kuşların tüylerinin, bazı bilim adamlarına göre sürüngenlerin pullarından evrim geçirerek tüy olduğunu söyleyip sürüngenleri kuşların atası saysalar da aslında bir kuş tüyünün pulla ne kadar alakasız olduğunu sizlerde anlamaktasınız. Evrimci bilim adamlarının incelemelerine göre pulla tüy arasında ki farkın sadece tüyün puldan daha gelişmiş olduğu yönündedir. Hâlbuki pul ile tüylerin yapısı birbiri ile son derece alakasız ve farklıdır. Misal olarak embriyo içerisinde ki gelişmeye bakılarak pul ile tüyün büyüme mekanizmalarının ne kadar farklı olduğu anlaşılabilmektedir.

Kuş Tüyleri

Kuş Tüyleri

Ayrıca iki yapı arasında da farklılıklar olduğunu incelemelerinizde görebileceksiniz. Kuş tüyleri kesinlikle pullardan evrimleşerek oluşmuş yapılar değildir. Bunu araştırıp inceleyerek öğrenmek son derece basittir. Kuş tüyleri, bazı evrimci bilim adamları tarafından da evrimle ortaya çıkmış bir yapı olmadıkları kabul edilmiş yapılar olmakla beraber, Charles Darwin bu yapıların evrimle olmasının çok saçma olduğunu kabul etmiştir.

Kuş tüyleri kuşlar tarafından sürekli bakımı yapılması gereken, temizliğinin uçmaları için gerekli olan bir durumdur. Temizlik için kuş tüylerinin dibinde bulunan yağ keselerini kullanan kuşlar, bu şekilde bakımlarını gerçekleştirmektedirler. Gagaları sayesinde bu yağlardan alarak tüylerini temizleyip parlatarak uçmalarını sağlamaktadırlar. Bu gibi çeşitli daha birçok özellik sayesinde anlaşılıyor ki pullardan tüylere bir evrimin olması imkânsız. Bunu kabul eden evrimci bilim adamları da kuş tüylerinin gerçekten şaşkınlık verici bir tasarıma ve yapıya sahip olduklarını kabul etmektedirler.

Ayrıca kuşlar soğuk havalarda tüylerini kabartarak vücutlarının ısısının düşmesini önlemektedirler. Sıcak havalarda ise tüylerini vücutlarına yapıştırarak serin kalmalarını sağlamaktadırlar. Bu şekilde kullanımının gerçekleştiği bir yapının dört dörtlük olması için evrimin saçma olduğunu kanıtlayacak daha birçok örnek bulunmaktadır. Bu ve benzeri durumlardan anlaşılıyor ki yapıları ve kimyaları birbirinden son derece farklı olan pul ve kuş tüylerinin, evrimle alakası uzaktan veya yakından alakası yoktur. Kuş tüyleri tamamen özenle ve amacına uygun bir şekilde oluşmuş, yaratıcı tarafından yaratılmış yapılardır.

Kuş Tüyü Resimleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER