Kapat

Kuş İsimleri

Anasayfa Makaleler Kuş İsimleri
Muhabbet Kuşu İsimleri

Bugünkü yazımız kuş isimleri ile ilgili. Hayvan dostlarımız evimize girdiği andan itibaren ailemizin bir bireyi haline gelmekte ve bizimle uzun yıllar aynı hayatı paylaşmaktadır. Onlara vereceğimiz isimler hem onlara seslenmemiz hem de evin bir bireyi olduklarını anlamaları için önemlidir. Yıllarca aynı evi paylaştığımız sevimli mi sevimli kanatlı arkadaşlarımız bir süre sonra evcil hayvanımız olmaktan da öte gidip bir parçamız haline gelirken, görünüşlerine ve karakterlerine yakıştırdığımız pek çok isimle dostlarımıza kişilik de kazandırırız. Hayvan kendisine telaffuz edilen ismi öğrenip o isimle kendi arasında bir bağlantı kurar ve seslenildiğinde tepki vermeye başlar. Yeni bir ismi yetişkin bir hayvana benimsetmek zordur o yüzden kuş isimleri seçiminde dikkatli olmalı sürekli ona başka isimlerle hitap etmemeliyiz.

Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet Kuşu İsimleri

Kanatlılar familyasının belki de en sevimli üyesi olan muhabbet kuşlarına verilen isimler arasında; Müdür, Pasta, Maviş, Paşa, Pamuk, Şakir, Can, Badem, Pıtır, Pıtırcık, Yeşim, Cankuş, Balım, Minik, Minnoş, Mavim gibi klasik isimlere rastlıyoruz. Muhabbet kuşu isimleri arasında yine; Behlül, Kamil, Bulut, Yıldız, Sultan, Prens, Prenses, Aleyna, Kuşum, İhtiyar, Şirin, Çapkın, Paşa, Portakal, Çiklet, Bebiş, Peynir gibi isimler son zamanlarda sıklıkla karşılaşılanlar arasında yer alıyor. Bir muhabbet kuşuna isim verilirken dikkat edilen en önemli kriter genelde kuşun görüntüsü oluyor. Pamuk, maviş, bulut gibi muhabbet kuşu isimleri bu yöntemler verilirken bazı hayvan sahipleri kendileri için önem arz eden kavram ya da kişi isimleri ile de kuşlarına seslenebiliyor.

Papağan İsimleri

Papağan

Papağan İsimleri

Kanatlı dostlarımızın arasında en geveze tür olarak tanınan papağanlar yüzlerce farklı cinsi içeriyor. Değişmeyen nokta olan sevimlilikleri ve tatlı dilleri ile tanıdığımız bu güzel hayvanlara isim verilirken de görünümleri ya da sahiplerine anımsattıkları göz önünde bulundurulabilir. Sık rastlanan papağan isimleri arasında; Bal, Aşkın, Arif, Zuzu, Kivi, Muz, Marshmellov, Şekerpare, Şanslı, Tosbik, Cingöz, Ponçik, Boncuk, Tarçın, Çiko, Öpücük, Paşam. Yine devamla Geveze, Üslü, Hannibal, General, Ordum, Asil, Hacı, Melek, Dombili, Hanımcık, Umut, Yumoş, Rüzgâr, Gaga, Picigeto, Şeker, Asuman, Masum, Fıstık, Mazlum, Onurlu, Derin, Gaga, Filozof, Leydi, Muhterem, Ejderha, Dede, Beyazıt, Topak, Hobbit, Nohut gibi isimler bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER