Kapat

Kanarya Sesi

Anasayfa Makaleler Kanarya Sesi
Kanarya Sesi

Kanarya sesi, kanarya ötüş eğitim seti, tüm kanarya türlerine ait sesler, kanarya ötüşü, beslenmesi ve kuluçka hakkında bilgiler yer alıyor.

Kanarya Sesi

Kanarya kuş türü, kafeste beslenebilen ve oldukça ünlü bir kuş türüdür. Anavatanı Kanarya Adaları ve Madeira Adaları’dır. Ayrıca Kanarya ismini Latincede köpek manasına gelmekte olan cannarie kelimesinden almış bir kuştur. Açık alanlarda, doğada çalılar ve ağaçlarda yaşayan kanaryalar, 1600 yıllarında İspanyollar tarafından Avrupa’ya getirilmişlerdir. Dünyanın tümünde yayılmayı başaran bir kafes kuşu olan kanaryalar, sesleri ile nam salmışlardır. Bütün dünyada kanarya kuşu denince akla ilk sesleri gelmektedir. Oldukça muhteşem bir şekilde öten bu kuşlar, kanarya sesi olarak nam salmayı başaran ve süs ile sesleri için beslenen bir kuş olma özelliği de taşımaktadır. Bu kuşun evcilleri sarı renkte olup, büyüklüğü ise serçe kuşu boyutundadır. Yaklaşık 13 cm civarında boya sahip olan kanaryaların yabanilerinin sırtı gri çizgili zeytin yeşili bir renge sahiptir. Kanaryalar hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

FYabani kanarya kuşlarının sesleri daha kuvvetli ve güzel olmakla beraber, kafes kanarya kuşlarının sesleri daha değişken olup bu özellik de yabani kanarya kuşlarında bulunmamaktadır. Evcil kanaryaların renklerine bakarsak eğer, esaret sebebi ile renkleri sarıya dönüşmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki nadiren kırmızı ve beyaz olanları da bulunmaktadır.

Kanarya Sesi Ötüş Eğitim Seti İçeriğikanarya-sesi

 1. Kanarya Sesi Ötüş Eğitim CD-1
 2. Kanarya Sesi Ötüş Eğitim CD-2
 3. Kanarya Sesi Ötüş Eğitim CD-3
 4. Kanarya Ötüşü
 5. Malinua Sesi
 6. Kanarya Sesi-1
 7. Kanarya Sesi-2
 8. Kanarya Sesi-3

Kanaryanıza ötüş eğitimi vermek istiyorsanız yukarıdaki eğitim içeriğini düzenli olarak kanaryanıza dinletmenizi öneriyoruz. İlk sesi açtığınızda bitince otomatik olarak ikinciye geçecektir. Bu sesleri kuşunuza düzenli olarak dinlettiğiniz taktirde kısa süre sonra kanaryanız bu sesleri tekrar edecektir.

Kanarya Beslenmesi, Kuluçka ve Sesi

   Tohum ve taze bitkiler ile beslenen kanaryalar, doğal yaşamlarında ufak sürüler şeklinde göl kenarında ağaçlarda yaşamlarını sürdürürler ve türlerine ait bir özellikte sesleridir. Bunun beslenme ile alakası olmayıp, kanarya kuşunun genetiğinde olan bir özelliği olduğu bilinmelidir. Dişi yumurtladığında 3 ile 5 yumurta yapar ve kuluçka süresi 13 gün sürer. Bu dönem boyunca erkek kanarya dişi kanaryayı beslemeye devam eder ve yavrular yumurtadan çıktıktan sonra 17 günde tüylenir ve 3.haftanın sonunda yuvayı terk ederler. (kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kanarya)

Kanarya kuş türü insanların sesleri ile tanımış olduğu bir tür olduğu için güzel ötüşlerini duymak için besledikleri bilinmektedir. Ayrıca fiziksel olarak da canlı ve güzel bir görünümü olan kanaryalar, bu iki güzelliği bir arada bulundurunca vazgeçilmez bir kuş türü olmaktadırlar. Kanarya sesi, evcillerde çeşitli bir sestir. Farklı farklı ötebilme imkânları olmaktadır ve kesintisiz bir şekilde öterek size hoş bir dinleti yaparlar. Kanarya sesi, onun doğumundan gelen bir özellik olup sonradan edinmiş olduğu bir özellik değildir. Bu kuş türü ile doğanın içinde olma hissi yaşayabiliyor, dünya genelinde bilinen bir kuş türü olma özelliğini kendi sesine borçlu olduğunu biliyoruz. Unutulmaz bir ses olup güzelliği ile nam salmıştır.

Kanarya Bakımı hakında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Kanarya Türleri

 • Border Kanarya
 • Gloster Kanarya
 • Skoç Kanarya
 • Lizard Kanarya
 • Norviç Kanarya
 • Tepeli Kanarya
 • Yorkshire Kanarya
 • Harz Roller Kanarya 
 • Malinua Kanarya
 • Kıvırcık Tüylü Kanaryalar
 • Renk Kanaryaları şeklinde sınıflandırılır.

Bu yazıyı okuyanlar şunları da okudu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER