Kapat

Kanarya Ötüşü

Anasayfa Makaleler Kanarya Ötüşü
Kanarya Sesi

Kanarya ötüşü için en uygun kanarya türü, kanarya sesi ve ötüş eğitimi ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Kanarya Ötüşü Dersleri

   Kanaryalar, dünya genelinde adını duyurabilmiş ve oldukça sevilen bir kuş türüdür. Adını duyurabilmesinde ki en önemli özelliği ise ötüşlerindedir. Oldukça güzle öten kanarya kuşları, sesleri ile insanları büyülemektedir ve hiçbir kuşta olmayan ötüşleri yapmaktadırlar. Yabani kanaryalar daha kuvvetli öterken, evcil kanaryalar daha çeşitli ve yabanilerin çıkaramadığı sesleri de çıkarabilmektedir. Sizde eğer kanarya kuşunuza kanarya ötüşü dersleri vermek istiyorsanız öncelikle yeşil ve gri renkli kuşları tercih edip dayanıklı olmalarına özen gösterin. 

Yokshire Beslenmesi

Kanarya Ötüşü

Başarılı bir kanarya ötüşü dersi için hangi kuş türünü seçmelisiniz?

   Border ve Norwich kanından gelmekte olan ve geniş göğüslü olan kuşlar kanarya ötüşü dersleri için size başarılı olacak özellikte kuşlardır. Bir kuşu eğitmek için yumurtadan çıktıktan sonra yavru iken kanarya için bozuk sayılan nağmelerin ayıklandığı ses kasetlerini yavrulara günde 4 ile 5 saat arasında dinletmelisiniz. Kanarya ötüşü dersleri için oldukça önemli bir unsurdur ve yapılması gerekmektedir. Daha sonrasında yavrular 30 günlük olduğunda, mama yiyebilecek durumda olduğunda kafesten, annelerinin yanından yarılır. 3 ay boyunca yine aynı şekilde kanarya ötüşü dersleri seanslarına devam edilir. Daha sonrasında 3 aylı olan kuşlarınızı birbirlerini göremeyecekleri kafeslere almanız gerekmektedir. Kafeslerin üzerlerine bir şey ile örtün ve ötüş eğitiminizi sessiz bir kafeste yapmaya başlayın. Öncelikle şunları da bilmelisiniz ki kanaryanızın ötüşünü etkileyecek kapı zili, herhangi bir ses olmamalıdır. Sessiz bir ortamda olunmalı, yavru kanaryanın dikkati dağılmamalıdır.

Kuş artık ötmeye başlar

   Bu şekilde belli bir süre zaman geçirin ve zamanla kuşunuzun nağmeler çıkarttığını göreceğinize emin olun. Kuşunuzun ötüşlerini duyduğunuzda üzerinde ki bezi kaldırıp onu seyredebilir ve size, insanlara da alışmasını sağlayabilirsiniz. Sonralarda 7 aylık olan kuşunuz kızgınlık hareketleri göstermeye başlayabilir. Bu dönemlerde kaset çalma işinizi gece saatlerine alabilirsiniz. Bu dersi eksiksiz ve düzenli olarak uygularsanız kanaryanızın daha güzle ötüşlere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kuşunuzun ne zaman ötmesini istiyorsanız ters sesler çıkartabilirsiniz. Örneğin iki metal parçayı birbirine sürterek, kanaryanızın ötmesini sağlayabilirsiniz. Sizde kanarya ötüşü dersleri ile beslediğiniz yavru kanaryanın güzel ötüşlere sahip olmasını sağlayabilir, evinizde hoş bir sesin bulunmasını bu dersler ile sağlayabilirsiniz. Kanaryalarınızın ötüşünü kuvvetlendirebilir, zaten geninde olan ötme arzusunu tetikleyerek dersler ile daha güçlü kılabilirsiniz. Kanaryalar, ötüş dersleri ile eğitilebilen kuşlar olduğu için ötme yeteneklerini bu yolla daha güçlü kılabilmek ve istediğiniz gibi yapabilmek mümkündür.

“Kanarya Ötüşü” üzerine 1 yorum

  1. Oğuzhan Köm says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER