Kapat

Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Anasayfa Makaleler Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kanarya almaya karar verdiniz fakat kanarya alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu soruyorsunuz. Öncelikle kanarya almadan nasıl kuş seçmeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda, kanarya alırken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur ve bu hususlara önem verilmelidir. Kanaryanızın, istediğiniz gibi bir kuş olması için son derece önemli bir durumdur bu hususlar.

İlk olarak kanaryanın neresine bakılır?

Kanarya almadan önce belirlediğiniz kanarya kuşunun ayaklarına bakmalısınız. Çünkü ayaklar, kanaryanın yaşını gösteren önemli bir husustur. Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Eğer genç bir kanarya istiyorsanız ayakları saydam gibi olmalıdır. Buna dikkat ederseniz genç bir kanarya kuşuna sahip olabilirsiniz. Bir yaşında ki bir kanarya kuşunun ayakları dümdüz olup aynı zamanda cilalı gibi olur. Tırnaklar uzun ve donuklaşmış ise bu kanarya yaşlıdır. Bu hususa dikkat ederek kanarya satın alabilirsiniz ve genç bir kanarya alarak size daha kolay alışmasını sağlayabilirsiniz.

Kanarya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Taklacı Kanarya

Sağlık durumunu incelemek için ne yapmalı?

Kanarya Alırken Dikkat Edilmesi gereken Hususlar arasında elbette ki en önemli olanı da kanaryanın sağlık durumudur. Bunu kontrol etmek için dikkat etmeniz gereken bir husustur ve kanaryayı elinize alarak, karnında bulunan tüylere üfleyerek sağlık durumunu inceleyebilirsiniz. Derinin rengini, tüylerin canlılığını ve kanaryanın ne derece ötücü ve hareketli bir kuş olduğunu inceleyebilirsiniz. Ayrıca dişi kanaryaların ayaklarının sakat olmamasına da dikkat etmeli, bunu kontrol etmelisiniz. Aksi taktirde dişi kanaryanız yuva yapamaz, yumurtaya yatamaz ve istediğiniz canlılığı size gösteremez. Kanarya sesi dinlemek için tıklayınız.

Diğer Hususlar

Kanarya Alırken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar da kanaryanın tüylerinde ki parlaklığı, canlılık ve kuşun ne derece hareketli olup, ötüşü nasıl bir oranda olduğudur. Çünkü bu özellikler kanaryanın sağlık durumunu size belli edecek, sağlıklı bir kuşu ötüşünden, hareketlerinde ve görünüşünden kolaylıkla anlayabileceksiniz. Eğer kanarya son derece iyi bir ötüşe sahip ise ve fiziksel olarak canlı ve hareketli bir kuş ise içiniz rahat bir şekilde alabilirsiniz. Ayrıca kuşun dışkıları tüylerinde yapışmış halde olmamalıdır. Dışkısını çıkardığı kısımda eğer böyle bir durum görürseniz kuşun sağlık durumu iyi değildir demektir ve o kuşu almamanızı öneririz. Bu gibi hususlara dikkat ederek kanarya alırsanız son derece sağlıklı b ir kanarya sahibi olabilirsiniz. Kanaryanızın genç ve yaşlı olmasını siz dediğimiz hususlara dikkat ederek anlayabilir ve bu doğrultuda kanarya seçiminde de bulunarak, genç bir kanarya ile size alışma sürecini hızlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER