Kapat

Güvercin Hastalıkları

Anasayfa Makaleler Güvercin Hastalıkları
Hasta Güvercin

Güvercin Hastalıkları ve Tedavileri

Streptococcosis Hastalığı

Bu hastalık ayak ile kanat eklemlerinde iltihaplanma, açık bir şekilde yara oluşumudur. Yeşilimsi bir ishal durumu ve karın ile bağırsak bölgesinde şişkinlik bu hastalığın sebepleridir. İleri aşamalarda bu hastalık felç veya ölüm ile sonuçlanmaktadır.

Kolera Hastalığı

Hızlı bir şekilde gelişim gösteren bu hastalık, güvercin hastalıkları arasında rastlanan hastalıktır. Hızla ateş yükseltir ve yeme karşı isteksizlik doğurur. Bu hastalığın sonucunda 3 – 10 gün süreyle ölüm gerçekleştir. Ölümden önce halsizlik ve ayakta duramama gibi belirtiler baş göstermektedir. Çırpıntılı bir ölüm gerçekleştiren bu hastalık için eczanelerden TETRA 250 ve BAYTRIL ilaçlarını alarak güvercininizde kullanabilirsiniz.

Tuberculosis Hastalığı

Son derece sinsi ve sessiz bir şekilde gelişip ortaya çıkan bu hastalığın ne yazık ki tedavisi bulunmamaktadır. Güvercin hastalıkları arasında çaresi olmayan bu hastalık oldukça fazla kilo kaybı yaşatmaktadır. Sonucu genel olarak ölümle sonuçlanan bu hastalık kansızlık ve ishal şeklinde belirtilerde göstermektedir.

Salmonella Hastalığı

Bu hastalık sırasında dışkı sıvı ve yeşilimsi bir renktedir. Köpüklü ve sindirimi sağlanamamış yem parçaları da dışkı içerisinde görülebilir. Güvercin hastalıkları arasında bu hastalık kendini ağırlık kaybı ve uyuşukluk gibi belirtiler ile kendini hissettirmektedir.

E – coli Hastalığı

Dışkının kokusu bu hastalık sebebinden çok fazla kötüdür. Hızlı bir şekilde aşırı zayıflama, yeme olan ilgisizlik ve durgunluk bu hastalığın belirtilileridir. Güvercin hastalıklarından birisi olan E- Coli hastalığı vücutta ileri aşamalarda yayılırsa topallama, yürüyememe gibi çeşitli belirtileri de ortaya çıkmaktadır. Tedavisi için hasta olan güvercininiz de Baytril ilacını tedavi amaçlı kullanmanız mümkündür.

Ornithosis Hastalığı

Güvercin Hastalıkları

Güvercin Hastalıkları

Güvercin hastalıkları arasında yer alan bu hastalık sinsi bir şekilde gelişerek yavrularda yavaş gelişme, iştahsızlık, tüylerde kayıp oluşması, göz kenarlarında kızarıklık ve şişmede belirtileri arasında yer almaktadır. İleri aşamalara kadar giderse gözde körlük meydana gelebilmektedir. Güvercin hastalıkları olarak bilinen bu hastalığın tedavisi için Baytril ve Monodox ilaçlarını güvercininizde kullanabilir, hastalığın tedavisini gerçekleştirebilirsiniz. Belirtileri sağlayan güvercininizde geç kalmadan bu tedaviyi uygulayarak onu körlükten kurtarabilir, işleri aşamalara hastalığın gitmesini önleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER