Kapat

Güvercin Bakımı

Anasayfa Makaleler Güvercin Bakımı

Güvercin Bakımı, güvercin ne yer, kümes bakımı, güvercin beslenmesi konuları anlatılmıştır.

Güvercin bakımı için öncelikle güvercinlerin kalacağı Kümes bakımı ile başlayalım. Çünkü yaşam alanına bakım yapmak, aynı zamanda yaşayana bakım yapmak demektir. Kümes büyüklüğünün güvercinleriniz için yeterli olup olmadığını kontrol etmeniz en önemli hususlardandır. Temiz hava cereyanı sağlayacak havalandırmalara kümes içerisinde yer verilmelidir. Güvercin sağlığı için bu oldukça önemli bir durumdur. Kümes içinde ki hava ne fazla kuru ne de fazla nemli olmalıdır. Ayrıca kümesin tabanının ıslak, nemli olmaması gerekmektedir. Kuru bir kümes tabanı sağlayarak hastalıkların, bakterilerin üremesine engel olabilirsiniz. Kümesi sık sık temizlemeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Çünkü güvercin dışkıları sebebiyle ortaya çıkan amonyak gazı güvercinleri ve yumurtalarını olumsuz yönde etkilemektedir.

İstanbullu Güvercin

İstanbullu Güvercin

Güvercin Ne Yer ? | Nasıl Beslenmeli

Kümes bakımını doğru ve eksiksiz bir şekilde yaparken güvercin bakımı için bir diğer hususta, onların beslenmesidir. Kış aylarında ve yaz aylarında verilmesi gereken yemleri doğru ayarlayıp oranları doğru katarak güvercinlerinizin mamasını, besinlerini hazırlamalısınız. Yavru güvercin ve diyet gibi çeşitli beslenme yöntemlerini güvercinlerinize uygun bir şekilde uygulayarak daha sağlıklı bir beslenme planı oluşturmanız mümkündür. Ayrıca çeşitli güvercinler için mineraller de kullanabilirsiniz. Böylelikle yumurta minerali artar, yumurtalarda ki yavru ölümleri azalır ve daha birçok faydalı gelişim görülebilir. Güvercin beslenmesi için vitaminler de oldukça önemlidir. B1 vitamini, yağ sitleri ve karbonhidratların bozulmasını sağlama özelliği göstermektedir. D vitamini ise metabolizmanın fosfor ile kalsiyum dengesini sağlamada son derece önemli ve etkili bir rol oynamaktadır. Ve diğer A vitamini, E vitamini, K vitamini ile de güvercinlerinizi sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz. Güvercin bakımının oldukça önemli olduğu bu husus özenle ve dikkatle gerçekleştirilmelidir.

Güvercin bakımı kümes bakımı, güvercin beslenmesi, temel ihtiyaçlar ve ekstra vitamin ve minarallerden oluşan bir süreçtir. Bu süreci doğru bir şekilde gerçekleştiren Güvercin bakımını başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olur. Kesinlikle hiçbir adımı aksatmayın ve düzeni bozmayın. Güvercinleriniz için güvercin bakımını doğru bir şekilde eksiksiz olarak uygulayın. Sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için, güvercinlerinizin gerçek bir bakımı görebilmeleri için size verdiğimiz önerileri göz ardı etmezseniz güvercin bakımının faydalarını ve pozitif yönde etkilerini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER