Kapat

Gloster Kanarya

Anasayfa Makaleler Gloster Kanarya

Gloster Kanarya, gloster kanarya çeşitleri, özellikleri, cinsiyet ayrımı, bakımı, gloster kanarya ötüşü ile beslenme şekilleri yer alıyor.

Gloster Kanaryanın Geçmişi

1920’li yıllarda İngiltere’de Gloncestershire kentinde üretilmiş olan Gloster, halen İngiltere’de oldukça yoğun ve fazla bir şekilde üretilmektedir. Gloster’ın iki çeşidi bulunmakla beraber bunların isimleri de Corona ve Consord’dur.

Corona ve Consord Çeşidi

Başında yuvarlak, ayrılmamış tepesi olan Gloster kanarya türlerine verilen isimdir Corona. Consord çeşidi ise şapkası Gloster kanarya türüdür. Gloster kanaryaların ortalama boyları 11.5 cm’dir. Kafaları yuvarlak ve geniş olup, göğüsleri de geniş ve yuvarlak bir özelliğe sahiptir. Boyunları kısa ama bir o kadarda sağlamdır. Türlerine bakacak olursak, vücuda yapışık durumdadırlar. Fiyat olarak da diğer ırklara oranla oldukça ucuzdur ve satın alıp beslemek cep yakacak türden değildir. Ömürleri ortalama olarak 10 yıldır ve Gloster kanarya dünyanın her yerinde bilinen, sevilen bir kuş türüdür.

Özellikleri

Gloster Kanarya da diğer tüm kanarya ırkları gibi ispinozgiller familyasına girmektedir. Evcil hale getirilebilmesi mümkün olan Gloster Kanarya, güzel ötüşlü fiziksel olarak güzel görünümlü bir kuş ırkıdır. Fiziksel anlamda diğer kanarya ırklarından farklı özelliklere sahiptirler. Kendi ülkesi olan İngiltere dışında diğer tüm ülkelerde de yaşamını sürdürebilir, zaten bütün dünyaca tanınması da bu özelliği sayesinde olmuştur. Kırmızı renk dışında he renkte kabul görülebilen Gloster Kanarya, zamanın önemli yetiştiricileri sayesinde ortaya çıkmış bir türdür. İlk standartları ise 1925 yılında belirlenmiştir. Kanarya sesi dinlemek için tıklayınız.

Beslenme Şekli

Gloster kanaryalar, diğer kanarya türleri gibi bir beslenme şekline sahiptir. Bu beslenme şekli şu şekildedir. Kıvırcık, marul, karalahana, semizotu, ıspanak, hindi bağ, tere, havuç ve pazının yan ısıra ayrıca bir haftada iki defa olmak üzere hangi mevsimdeyseniz o mevsimin meyvesinden verebilirsiniz. Şeftali, muz, elma veya portakal bu meyvelerden sadece bir kaçıdır. Ayrıyetten tohumlar ve özel kanarya yemleriyle de gloster kanarya beslemeniz mümkündür. Kuvvet maması, yumurta maması ve diğer destekleyici mamaları da kullanarak gloster kanaryanızın beslenme şeklini güçlendirebilirsiniz.

Yaşantıları

Gloster kanaryalar, doğada yaşayabildiği gibi aynı zamanda kafeslerde de yaşayabilen bir ırktır. Küçük sürüler halinde görülebilmesi mümkündür. Etrafı ağaçlar ile çevrili olan göl gibi sulak alanlarda yaşarlar. Yaşantılarını bu şekilde sürdüren kanaryalar, bütün dünyada tanınmış olup oldukça sevilmektedir. Ötüşleri ile insanlarda hayranlık uyandıran gloster kanaryalar, gerek yaşantıları gerek ise beslenme şekilleri ile diğer kanarya ırklarına benzerlik gösterebilmektedirler. Kanarya çeşitleri arasında ne iyi tanınan ve bilinen bir tür olma özelliği de taşımaktadır.

Gloster Kanarya Resimleri

Diğer Ziyaretçiler Şunları da Okudu:

“Gloster Kanarya” üzerine 1 yorum

  1. admin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

DAHA FAZLA GÖSTER