Kuş Türleri, Kuşların Özellikleri, Evcil ve Yırtıcı Kuşlar

Kuş türleri ve evcil kuşlar hakkında bilgi içeren sitemizde kuş videoları, kuş sesleri, resimleri, cinsleri ve isimleri yer alıyor.

kus.gen.tr > Makaleler > Güvercin Malzemeleri

Güvercin Malzemeleri

Mineral

            Tavuk ile Kümes hayvanları için kullanımı yapılan mineralleri Güvercinler içinde kullanabilirsiniz. Yan etkisi olmayan bu mineraller ile güvercinlerinize gerekli mineral desteğini verebilmeniz mümkündür. Güvercin malzemeleri arasından oldukça uygun fiyata yer alan bu malzemeyi sürekli güvercinlerin önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Güvercin Folluğu 

Güvercin Folluğu

Güvercin Folluğu

            Güvercin malzemeleri arasında yer almakta olan güvercin folluğu ile ideal yavrular alabilirsiniz. Yumurta gelişiminde büyük rol oynayan güvercin folluğu, güvercin malzemeleri arasında en önemlisidir.

Keçe

Güvercin Keçesi

Güvercin Keçesi

            Güvercin malzemelerinden olan keçe, güvercin folluğu için gayet ideal bir malzemedir.

Taban Izgarası

Güvercin Taban Izgarası

Güvercin Taban Izgarası

            33*33 cm’lik ölçüleri bulunan Taban ızgarası, güvercin malzemeleri içinde yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Tavuk ve güvercin gibi benzeri kanatlıların kümeslerinde kullanılan bu malzeme, kümes içerisinde rahat bir şekilde gezilebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca hayvanların ayakları gübreye değmeyecek ve hastalıkların yayılmasına önleyici bir araç olacaktır. Kümesi temizleme işlemini de son derece kolay bir şekilde yapmanızı sağlayacak bir güvercin malzemesidir.

Izgaralı Folluk

Izgaralı Güvercin Folluğu

Izgaralı Güvercin Folluğu

            Güvercin malzemelerinden olan ızgaralı folluk, yavruların yuva dışına düşmesini engelleyerek oldukça önemli bir işlevi yerine getirmektedir.

Güvercin Bilekliği

Güvercin Bilekliği

Güvercin Bilekliği

            Klipsli olan bu güvercin malzemesi ile büyük – küçük güvercin ayaklarına kolaylıkla uygulanabilen bir malzeme olma özelliği taşımaktadır.

Yavru Güvercin Mamalığı (Biberonu)

Guvercin Mamalığı

Guvercin Mamalığı

            Güvercin malzemeleri arasında en önemlisi diyebiliriz. Yavru güvercinlerin beslenebilmesi için özel olarak üretilmiş bu malzeme ile yavru güvercinler gıda ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilecektirler.

Taşıma Kafesi

Güvercin Taşıma Kafesi

Güvercin Taşıma Kafesi

            Güvercin malzemelerinden biri olan taşıma kafesi ile güvercinlerinizi kolaylıkla taşıyabilecek, modern bir şekilde bu taşıma ihtiyacınızı giderebileceksiniz.

Kulplu Güvercin Suluğu

Kulplu Güvercin Suluğu

Kulplu Güvercin Suluğu

            Güvercin malzemeleri arasında olmazsa olmaz bir malzemedir diyebiliriz. Temel ihtiyaç olan su ihtiyacını güvercininize gayet sağlıklı bir şekilde, her an içebileceği bir malzeme ile sunabilirsiniz. Kulplu güvercin suluğu güvercinleriniz için ideal bir suluktur.

Güvercin Yemliği

güvercin yemliği

güvercin yemliği

            Oldukça fazla sayıda güvercinin aynı anda besin tüketebileceği güvercin yemliği ile güvercinlerinizin besin ihtiyacını kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Paslanmaz, çürümez malzeme olan plastik malzemeden uzun süreli bir şekilde yemliği kullanarak güvercinlerinizi besleyebilirsiniz.

Kısacası tüm bu güvercin malzemeleri ile güvercinlerinizin, kümesinizin modern bir şekilde bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Updated: 7 Ekim 2016 — 17:34

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Türleri, Kuşların Özellikleri, Evcil ve Yırtıcı Kuşlar © 2016 Gizlilik Polikası - İletişim - Site Haritası